Ретроспектива французьких режисерок: “Вона створює кіно”

Альянс Франсез, вивчай і живи французькою мовою

Про нас

Наші курси

Календар іспитів

Наші послуги

Цьогорічна програма ретроспективних показів «Французької весни» присвячена темі розширення прав і можливостей жінок та боротьби з ґендерною нерівністю. Саме тому до нашої добірки, яка називається «Вона створює кіно», увійшли стрічки, зрежисовані жінками.

До колекції увійшли фільми відомих французьких режисерок Мунії Меддур, чия стрічка «Папіча» отримала у 2020 році у Каннах премію «Сезар» за найкращий фільм, та Селін Ск’ямма, яка неодноразово нагороджувалась в рамках Каннського фестивалю, зокрема, її фільм «Портрет дівчини у вогні» отримав у 2019 році приз за найкращий сценарій.

Добірка демонструє важливі суспільні теми. Одразу кілька картин – анімаційний фільм «Ластівки Кабула», драма «Папіча» та комедія «На дивані в Тунісі» – торкаються питання місця жінки в традиційно патріархальних суспільствах. Героїня драми «Засліплені» бореться за свободу релігійних поглядів. Драма «Лоскіт» порушує проблему сексуального насильства. Про стосунки двох жінок розповідає історична мелодрама «Портрет дівчини у вогні».

Долучайтеся до перегляду драми «Засліплені» («Les Éblouis») Сари Суко, вже цієї суботи (19.06) о 20:00! За адресою: Запоріжжя пр. Соборний 142 (Якщо буде погана погода, захід пройде в будівлі бібліотеки).

🎫 Вхід вільний, захід безкоштовний.

📽 Фільм демонструється французькою з українськими субтитрами.

Покази фільмів програми “Вона створює кіно” відбуваються завдяки Посольству Франції в Україні (https://www.facebook.com/FranceenUkraine), Французькому інституту в Україні (https://www.facebook.com/InstituFrancaisUkraine), Артхаус Трафік (https://www.facebook.com/ArthouseTraffic) та кіноклубу «Сходження» (https://www.facebook.com/groups/voshojdenie/). Ексклюзивний партнер програми кіно та інновацій – UKRSIBBANK BNP Paribas Group.