Альянс Франсез м.Дніпро та Генеральне консульство Німеччини в Донецьку / офіс Дніпро запрошує всіх охочих на виставку світлин Фредеріка Шобена під назвою «Кам’яна спадщина Європи». Виставка присвячена середньовічним замкам Європи.
Коли: відкриття виставки «Кам’яна спадщина Європи» відбудеться з 11 лютого до 13 березня 2022 року.
Де: Дніпровський художній музей (вул. Шевченка, 21)
На виставці представлені фотографії більш ніж 40 локацій з 21 країни Європи.
Кам’яне століття розкриває історію та архітектуру середньовічних замків Європи, які пережили надзвичайно драматичні події. Ця виставка проводиться вперше, і вона заснована на новій книзі Шобена під редакцією Taschen (2021 р.).
Натхненний своїм успішним зануренням в радянську естетику під час виставки світлин CCCP, присвяченій радянській архітектурі, Фредерік Шобен знову демонструє глядачеві надзвичайно ефектні споруди, що йшли крізь епохи, та описує їх незвичайний характер у пейзажі сучасності. Ці замки — попередники бруталізму — довели перевагу функції над формою, їхні силуети та груба сировина визначили цілі розділи історії архітектури.
Людство завжди захоплювалося замками, бо вони несуть із собою цілу міфологію. Від лицарів Круглого столу до Короля Сонця, від Сіссі до Володаря Перснів, маєтки з привидами та казкові замки — всі вони водночас історична пам’ять і ключ, що відкриває двері для найсміливіших фантазій. Кам’яне століття пропонує надзвичайну подорож Європою в 40 середньовічних замках.
Працюючи з плівковою фотографією, Фредерік Шобен пропонує образи, які часто підсилюють чарівний і загадковий, навіть романтичний, вимір цих «старих кам’яних глиб». Всі ці конструкції замків — розташованих на вертикальних підпорах, оточених водою та тих, що були в центрі великих баталій, вони розповідають про чотири століття європейської історії. І найбільше автора захопило те, що замки — це, мабуть, найбільш архітектурно приближені до модернізму.
Надзвичайним у цій виставці є гармонія та єдність, які виходять з цих замків, знайдених у чотирьох кутках Європи, які демонструють, що наш континент має дуже давню та глибоку культурну єдність, засновану на циркуляції подій (замки та феодалізм) та людей (майстри-ремісники та архітектори). Сьогоденна ситуація в ЄС є мирним відлунням цієї тисячолітньої ситуації.