Logo Alliance Française

Alliance francaise представляет! В рамках Французской весны 2021, вечеринка “ФРАНЦУЗСКИЙ ПОЦЕЛУЙ”!
Долгожданная драйвовая, стильная музыкальная вечеринка для почтенной публики на Крыше Меноры!
Headliner вечера – звездные гости с Парижа, популярный мужской струнный квартет “Quatuor MOBIUS”!Завораживающие виды самой красивой концертной площадки лета! Магическая, романтическая музыка от настоящих французских джентльменов в огнях ночного города, вино и ваши фото особого момента!
Quentin VOGEL, скрипка
Grégoire TOROSSIAN, скрипка
Cément PIMENTA, альт
Léo ISPIR, виолончель
Репертуар мероприятия – от классической музыки до популярных хитов в эксклюзивных аранжировках.
Спешите присоединиться!

dnepr.internet-bilet.ua/ru/muzikalnaya-vecherinka-frantsuzskiy-potseluy

 

 

МУЗИКА. Концерт Кім Барб’є “Споглядання”

6/04/2021 – 19.00 – МУЗИКА. Концерт Кім Барб’є “Споглядання” Дніпропетровська філармонія ім. Л. Когана

Завоювавши серця публіки, віртуозна французька піаністка Кім Барб’є повертається до України та запрошує глядачів до “Споглядання”: «У ці буремні часи моя програма пропонує шукати красу в собі. Споглядати – означає спостерігати за зовнішнім елементом, одночасно медитуючи та зазираючи всередину самого себе, щоб потім інтеріоризувати цей елемент, тобто, зробити його частиною власної особистості. Дебюссі споглядає за місячним сяйвом та пагорбами Анакапрі, Скарлатті, Рахманінов, Бах та Шопен втілюють у музиці свій внутрішній стан, відчуття блаженства, ностальгії».
Кім Барб’є з великим успіхом виступала у Концертному залі Гаво (Париж), отримавши захоплені відгуки у міжнародній пресі. Особливий стиль її виконання підкреслює експресивну силу відомих класичних творів, виділяючи при цьому фрагменти інтенсивного поетичного забарвлення. Справжній момент музичної насолоди!
У програмі концерту: 3 сонати Скарлатті, 2 композиції Дебюссі, соната Моцарта, прелюдія Рахманінова (1-е відділення); 3 твори Шопена та прелюдія Баха-Зілоті (2-е відділення).

КУПИТИ КВИТКИ

«Послухай!»

17/04/2021 – 15.00
«Послухай!»
Дніпровська Центральна міська бібліотека, відділ документів іноземними мовами, 6-й поверх

Читання книжки сучасних французьких авторів Кристіана Жолібуа та Крістіана Хайнріша «Відважні курчата: назустріч мрії» французькою мовою з перекладом українською та показом ілюстрацій. Книга видана дніпровським видавництвом «Nasha Idea». Читає завідувачка відділом документів іноземними мовами Олена Степанюк на сторінці відділу https://www.facebook.com/inostrankadp/ у прямому ефірі.

Веб-квест «Autour de La Fontaine»

21/04/2021 – 15.00
Вебквест «Autour de La Fontaine»
Дніпровська Центральна міська бібліотека, відділ документів іноземними мовами, 6-й поверх

Веб-квест розроблений співробітниками відділу документів іноземними мовами Дніпровської Центральної міської бібліотеки на платформі Action Bound і буде розташований на сторінці відділу в Facebook https://www.facebook.com/inostrankadp/ та на сайті бібліотеки www.library.dp.ua. Веб-квест представляє собою QRкод, що переадресує в інтерактивний простір квесту. Переможці визначаються автоматично сервісом платформи. Перед запуском квесту в прямому ефірі відбудеться читання байки де Ла Фонтена «Коник і мураха» французькою мовою у виконанні Грегорі Перона (видавництво «Nasha Idea» ) та українською (в перекладі І. Світличного) у виконанні Олени Степанюк. Після читання О. Степанюк проінформує про правила проходження веб-квесту.

Допрем'єрни покази

Фестиваль допрем’єрних показів» дає українським глядачам можливість побачити найактуальніші кіноновинки Франції. Цьогоріч Французький Інститут, вперше у форматі онлайн, представляє допрем’єрні покази найкращих французьких фільмів 2019-2020 років глядачам всієї України. Всі фільми демонструються мовою оригіналу з субтитрами.

printempsfrcinema.com.ua

Виставка світлин “СССР” Фредеріка Шобена

ВІЗУАЛЬНЕ МИСТЕЦТВО. Виставка світлин “СССР” Фредеріка Шобена
28/04/2021 – 17.00 Відкриття виставки – Музей українського живопису

“CCCP” (Cosmic Communist Constructions Photographed – Космічні Комуністичні Конструкції на Фото) – це фотопроєкт 2003-2011-х років французького фотографа та журналіста Фредеріка Шобена. Cерія світлин, відзнятих у 14 країнах, відкриває глядачам існування напрочуд виразної архітектури, яка виникла у пізньому СРСР.

На думку автора серії, різноманітність форм у поєднанні із традиційною монолітністю цієї архітектури ілюструє потужну емансипацію, яка була притаманна радянському світові на межі 1970-х-1980-х років.  Ця добірка світлин пострадянської архітектури показує стильові тенденції та урбанізм кінця ХХ ст. У Харкові та Дніпрі буде представлено по тридцять фотографій з цієї серії.

У світі було продано понад 100 тис. примірників книги “СССР”.

Ерік-Емманюель Шмітт

29/04/2021 17.30

45 minutes avec Eric-Emmanuel Schmitt

КНИГИ / ДІАЛОГ ІДЕЙ. Серія напіввіртуальних зустрічей з письменниками, твори яких видавалися за Програмою “Сковорода”
Альянс Франсез Дніпро.

Безкоштовно, для зустрічі в “Альянс франсез Дніпро” запис ОБОВ’ЯЗКОВИЙ до 28 квітня (середа) 14.00, кількість місць обмежена:

https://forms.gle/pVAao6PierG9JpGw9

А як що у вас нема можливості приїхати заходьте за посиланням:

https://us02web.zoom.us/j/87828405646?pwd=VmhGNHoyMlBOK1lSUkExcHlVNHp5QT09

 

З 1992 року, коли була заснована Програма сприяння видавничій справі “Сковорода”, за її підтримки в Україні вийшло близько 350 книжок. З нагоди фестивалю “Французька весна” семеро авторів, твори яких видавалися в рамках цієї програми, дистанційно поспілкуються з українськими читачами, які зберуться в студіях різних міст країни. Жоанн Сфар та його “Маленький принц” “відвідають” Львів, Маеліс де Керанґаль обговорить з харківською публікою свій роман “Ладнати живих”, Ерік-Емманюель Шмітт “вирушить” до Дніпра, Катрін Кюссе – до Одеси, Ліан Ґійом – до Івано-Франківська, Жослін Сосьє – до Запоріжжя, Крістін Фере-Фльорі – до Рівного.http://printempsfrancais.com.ua/fr/

Шанувальники французької літератури з інших міст України матимуть можливість спостерігати за цими зустрічами через соціальні мережі.

"Кольори Монмартру"

На жаль ми змушені перенести концертну виставу до кінця карантину в учбовому закладі наших партнерів.

“Кольори Монмартру” Дніпропетровського фахового мистецького-художнього коледжу культури

Концертна вистава Дніпропетровського фахового мистецького-художнього коледжу культури “Кольори Монмартру”- це розповідь, про “Монмартр – богемний, сповнений романтики район Парижу. ЦЕ культове мiсце, де вiтає творчий дух Європи, де мистецький генiй пiдтримує атмосферу епохи Пiкассо і Модiльянi, Е. Золя і Стендаля.”

Стінопис від мураліста Popay

СТРІТАРТ. Стінопис від мураліста Popay

Хуан-Пабло “Попай” де Айґуабібес – віртуозний теґґер, знавець каліграфії, один із перших європейських митців, який увів до жанру стінописів крутійських персонажів, рясні пейзажі, елементи запального “фристайлу”, потужні ліричні та органічні абстракції та справжнє буйство кольорів.

Самоук, який ніколи офіційно не вступав до жодної художньої школи, він  не нехтує жодним живописним стилем, навіть академічним. Крім численних “графіті банд”, які на той час активно діяли в Парижі, він, наче вільний електрон, відвідує паризькі школи мистецтв (Вищу національну школу витончених мистецтв, Національну школу декоративного мистецтва, факультети образотворчого мистецтва), а також різноманітні цехи та творчі майстерні у покинутих будівлях (Les Frigos, Le Pôle Pi, La Miroiterie, і т.д.), заводячи дружні стосунки з нині визнаними митцями свого покоління.

Після настінних розписів у Чернігові (2017 р.) та Києві (2018 р.), піонер графіті та один з найкращих французьких муралістів Попай повертається до України з новим проектом стінопису, який цього разу представить у Дніпрі.

МУЗИКА. Кіноконцерт: французький аванґард. Музика Антона Байбакова

Кіно & Музика. Кіноконцерт: французький аванґард. Музика Антона Байбакова

Кіноконцерт є одним з найголовніших проектів співробітництва у 2020 році між Французьким інститутом в Україні та українським композитором Антоном Байбаковим. Сучасний український композитор, автор саундтреків до кінофільмів останніх років, які мали широкий успіх у кінокритиків та української публіки, Антон Байбаков отримав Гран-прі SACEM (Товариство музичних авторів, композиторів та видавців) за кращий музичний супровід до ігрового фільму «Листопад» (2014р.) на Міжнародному кінофестивалі у м. Обань (Франція) та приз за кращу музичну композицію до стрічки «Вулкан» (2018 р.) на Міжнародному кінофестивалі «Лістапад» (м. Мінськ).
У листопаді 2020 року Французький інститут в Україні запропонував відомому композитору написати музику до стрічок німого кіно французького авангарду: “Механічний балет” (1924р.) Фернана Леже та Дадлі Мьорфі, “Опера-Муфф” (1958р.) Аньєс Варда та “Кров поета” (1932р.) Жана Кокто. Гастрольний тур проекту відбудеться 6-ма українськими містами, мешканці яких зможуть побачити ці фільми у музичному супроводі від Антона Байбакова у виконанні Олександри Морозової, Сергія Дем’янчука, Софії Байбакової та самого автора.

Конкурс декламації франкофонних поезій

Конкурс декламації франкофонних поезій
Спеціалізована середня загальноосвітня школа № 126 з поглибленим вивченням французької мови

Це 16-та едиція конкурсу декламації, організатором якої є Дніпровська міська бібліотека та  “Альянс Франсез Дніпро”. Франкофонні учні, поділені за віковими групами, змагаються за краще читання віршів французькою мовою. Переможці отримують призи від “Альянс Франсез Дніпро”.

Будьте в курсі новин Альянсу