Logo Alliance Française

Cinéma

MІЛУ В ТРАВНІ

Bonjour ! Grâce à une coopération entre l’Alliance française, l’Institut français et la Philharmonie, le cinéma français en français s’invite à Dnipro.
Venez découvrir ou redécouvrir avec nous ce classique de Louis Malle avec Michel Piccoli et Miou-Miou.

Привіт, друзі!
Хочемо розповісти Вам дещо цікавеньке:
завдяки дружній співпраці Альянс Франсез Дніпро, Французького інституту в Україні та Дніпропетровській Філармонії ім. Л.Когана запрошуємо Вас на вечір французького кіно.
Пропонуємо переглянути класичний французький фільм від режисера ЛУЇ МАЛЯ під назвою “Milou en mai – MІЛУ В ТРАВНІ”, за участі Мішеля Пікколі, Міу-Міу.

Мова стрічки – Французька з українськими субтитрами.

Чекаємо вас 21 жовтня 2020 року о 19.00 за адресою:
вулиця Воскресенська, 6
Дніпропетровська філармонія

Травень 1968 року. Франція паралізована страйком. У провінційному будинку на півдні Франції пані Вьезак помирає від серцевого нападу. Її син Мілу збирає членів сім’ї, аби провести померлу в останню путь. На похорон приїжджають родичі, яких передусім бентежить питання поділу спадку: Жорж, брат, який працює журналістом у «Монд» з дружиною-анлійкою Лілі; Камій, дочка Мілу, яка нещасливо заміжня за лікарем з Бордо; і Клер, племінниця лесбійка, яка приїхала зі своєю дівчиною. Коли перші емоції пройшли, кожен дає волю своїм примхам. Але потроху інформація на радіо, ентузіазм сина Жоржа, який повернувся з Парижа, ізоляція та палюче сонце впливають на поведінку героїв, змінюючи її…

Фестиваль анімаційного кіно 2020 - онлайн трансляція

Фестиваль анімаційного кіно 2020 – онлайн трансляція
2 Художніх Фільма
13 Короткометражних Фільмів
У партнерстві з Французькою Асоціацією Анімаційного Кіно, Французький інститут продовжує фестиваль анімаційного кіно за кордоном 10-й рік поспіль. Дивіться тут до 31 жовтня 2020 року анімаційні художні та короткометражні фільми вдома безкоштовно!

https://ifcinema.institutfrancais.com/fr/streaming/animation

#afdnipro #dnipro #ukraine #alliancefrançaise #альянсфрансез #курсифранцузької #дніпро #film #dessinsanimés #мультфільм

Зіграй з нами у петанк

За ініціативи Alliance française de Dnipro / Альянс Франсез Дніпро в галереї Артсвіт пройде виставка Єви Райської «Зіграй з нами у петанк».
«Розкішні і фантастичні будинки, в яких мешкають заможні алжирці, давні переселенці з Африки і Близького Сходу чи алжирські євреї. Їхні домівки зазвичай розфарбовані у помаранчевий, синій та жовтий кольори. У їхніх садах ростуть алепські сосни, оливні дерева та декоративні пальми. Брами тут низькі, на них кріпляться вазони з кактусами, трав’янистими африканськими алое і крихітними кущами троянд. У звивистих вулицях, як в уявних меандрах, можна легко загубитись, проте це одне з найприємніших відчуттів променаду. Інколи з контурів цих лабіринтів, ніби кораблі, виринають красиві засмаглі жінки, закутані у чорні й жовті хіджаби, залиті середземноморським золотим сонцем. Сильні вітри, що дмуть з моря, огортають своєю остудою нагріті і натомлені господи. Тут тихо і спокійно. Лише інколи це міське затишшя порушує цвірінькання екзотичних птахів, котрі купчаться на помаранчевих дахах будинків чи гілках вічнозелених дерев. Мозаїчні орнаменти дверей приватних садиб виблискують химерними арабесками у сонячних променях. Вони то зотлівають, то знову пломеняться в зеніті безкінечних горизонтів.»
Із есею Єви Райської «Зіграй з нами у петанк»
Фотовиставка «Зіграй з нами у петанк» журналістки та письменниці Єви Райської (Маріанни Максимової) репрезентує Марсель у найбільш інтимних рефлексіях та вимірах. У своїй оптиці авторка намагається дослідити місто в інший спосіб, більш справжній. Без стереотипів та маркерів. Відчути його урбаністичні імпульси та викристалізувати у ньому те, що найбільш важливо. Місто творять люди, наповнюють його собою, стають співпричетними до його енергії, органічно вплітаються у його ритм. Місто стає домом для усіх, хто сюди приїжджає. Мігрантів та переселенців. Містян та приїжджих. Мандрівників та подорожніх. Можливо, й тих, хто випадково сюди потрапив. Дім, в котрому кожен намагається знайти власний закапелок самих себе.
Єва Райська (справжнє ім’я Маріанна Максимова) – журналістка, репортерка, письменниця, мандрівниця. Друкується у «The Ukrainians», «Збруч», «Контур», «Тиждень.UA», «Reporters.», «Kultura Enter». Учасниця українських та міжнародних мистецьких резиденцій. Культурна менеджерка. Авторка книги «Півтора неба» та антології «Кримський Інжир».
Серія фотографій, які будуть представлені на виставці «Зіграй з нами у петанк» була створена під час міжнародної резиденції для митців зі Східної Європи «FAI-AR Formation supérieure d’art en espace public» (Франція, Марсель) проєкту «I-portunus» (перформас, документалістика, театр).
Подивитись експозицію можна буде з 12 по 21 листопада. Вхід вільний за умови дотримання карантинних норм.

Le Beaujolais Nouveau est arrivé! Вечеря-дегустація молодих вин!

Завітайте на свято Божоле Нуво у Le Grill у Дніпрі, яке ми зустрінемо за всіма канонами, урочисто відкоркувавши 19 листопада пляшки з молодими французькими винами.
Новий урожай привітаємо традиційною фразою Le Beaujolais Nouveau est arrivé! (Божоле нуво прибуло!) під час дегустації легких та ароматних вин вечора:
Beaujolais Nouveau Bertrand de Tavernay
Trenel Maison Beaujolais Nouveau
На аперитив — ігристе вино Domaine de La Baume Cremant de Limoux Terroir St Paul.
Пару до молодих вин складе спеціальне меню вечора:
1. Свиняча груднина томлена у буряковому квасі.
2. Галантин із потрухів.
3. Гратен із кореня селери з беконом і сиром Бешамель.
4. Курячі шлунки у сметані.
5. Груша томлена у Божоле з прянощами.
Насолоджуватимемось не лише винами і стравами, а й атмосферою — винний експерт Альона Куценко поділиться цікавими історіями про Божоле Нуво, святковий настрій доповнить музикальний супровід на скрипці.
Ще одна окраса вечора — галерея картин Давида Мальцева.
Свято Божоле Нуво пройде за підтримки французької асоціації Альянс Франсез.
Не зволікайте, кількість місць обмежена. Вартість участі 500 грн, вина і страви вже включено.
Квитки можна придбати на касі Le Silpo у Дніпрі або забронювати за телефоном (099) 921 89 80.
Кількість місць обмежена.

Будьте в курсі новин Альянсу